„Peníze nebo tiskárna: Co byste měli opravdu pojišťovat?“

Aktivní správa majetku, investice a finanční poradenství.

„Peníze nebo tiskárna: Co byste měli opravdu pojišťovat?“

Dobrý den,

dnes bych chtěl diskutovat o zajímavém aspektu, který se někdy vyskytuje v oblasti pojištění. Z mé pracovní praxe a zkušeností vím, že občas se setkám s klientem, který má všechno pojištěné, kromě sebe. Tato situace vyvolává zajímavou otázku: Co by se stalo, kdyby se tomu klientovi něco stalo, a má-li věci pojištěné, kdo by měl platit za ně v praxi?

A tak občas položím svým klientům tuto provokativní otázku: „Co je lepší pojistit – tiskárnu na peníze, nebo samotné peníze?“ Tato otázka může znít neobvykle, ale má hluboký smysl. Když se tiskárna na peníze rozbije, jednoho dne peníze v ní skončí a může nastat problém. Je důležité si uvědomit, že tiskárny jsou lidé, kteří chodí do práce a vydělávají peníze.

Mnozí z nás často kladou důraz na pojištění majetku, auta nebo domu, ale zapomínáme na nejcennější investici, kterou můžeme mít – naše zdraví a schopnost vydělávat peníze. Proto bych rád podtrhl důležitost se zamyslet nad tím, jaká pojistka je pro nás ta nejdůležitější.

Děkuji za vaši pozornost a pokud máte jakýkoli dotaz nebo potřebujete další informace, neváhejte mě kontaktovat emailem nebo telefonicky.

Krásný den,