Životní příběh , pana Pepi.

Aktivní správa majetku, investice a finanční poradenství.

Životní příběh , pana Pepi.

Ahoj, dobrý den!

Dnes vám představím příběh, který mě přesvědčil o tom ,že dělám skvělou práci. Můj klient, pojďme mu říkat Pepa, je mladý muž ve věku 20 let. Už rok má u mě zřízenou životní pojistku a investice. Před čtrnácti dny ho navštívila kamarádka, nová poradkyně se svým kolegou, který měl údajně 9 letou praxi. Naštěstí mi pan Pepa zavolal a probrali jsme plusy a minusy obou nabídek.

Bod 1: Tito lidé mu zrušili mou pojistku a nahradili jinou, aniž by se zamysleli nad tím, že můj klient přišel o 2 miliony Kč na limitech invalidity, o polovinu mu snížili vážná onemocnění a trvalé následky. Novou pojistku mu prodali tak, že je levnější o 150 kč a aby mu pokryla náklady na pohřeb 100 000 kč aniž by se ptali na jeho rezervy, které měl. Tudíž na pohřeb nepotřeboval.

Bod 2: Pan Pepa investoval 700 Kč měsíčně do jednoho fondu s plánem postupné diverzifikace portfolia, kdy časem by se portfolio zvětšovalo aby se došlo k cílům které Pepa má. Poradci mu však tvrdili, že stávající fond je v pořádku. Pan Pepa zrovna změnil zaměstnání kde dostal víc na výplatu a tak přihodil 1000 kč měsíčně do investic. Tito „profíci“ mu vložili peníze do úplně stejného fondu s ještě vyššími poplatky, ignorujíc celý plán diverzifikace – rozložení rizika.

Všem mým klientům říkám stejnou věc. Když najdou něco lepšího probereme +- a klidně ať si to zařídí. Přece o tom ta práce je – stále se zlepšovat.

Nakonec Pepa pochopil, že je u mě v maximální péči. Poučený z této zkušenosti se rozhodl držet se osvědčené cesty. A dál pracujeme na jeho snech a cílech.

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

S přáním úspěšného dne,

Martin Pavlan.