„Zkušenost s Online Podvodem: Opatrně při Prodeji na Bazoši a Marketplace. Jak Se Chránit“

Aktivní správa majetku, investice a finanční poradenství.

„Zkušenost s Online Podvodem: Opatrně při Prodeji na Bazoši a Marketplace. Jak Se Chránit“

Ahojte, přátelé!

Dnes bych se s vámi rád podělil o zajímavý příběh z mého minulého týdne. A nebude to o investicích či pojištění. Tento příběh se dotýká samotného srdce běžného života.

Určitě jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste prodávali něco na bazaru nebo na Facebooku přes Marketplace. Zejména, když máte doma děti, které tak rychle rostou, a jejich věci jsou stále v perfektním stavu. Je to skvělá příležitost dát těm věcem nový domov a ušetřit prostor. Nebo tak jak u mě výměna pokojíčku za tzv. víc dospělácký pokoj.

Můj příběh začíná prodejem dětského pokojíčku přes bazoš a Marketplace – postel, skříně, komody, psacího stolu a poličky. Cena není zde to nejdůležitější. Klíčové je, že se mi ozval potenciální kupující, který prohlásil, že si chce tento pokojíček koupit. A to vše prostřednictvím aplikace DPD. V současném digitálním světě to považuji za běžný postup.

Za nedlouho jsem však narazil na podezření, když mi přišla zpráva přes můj bankovní klíč v mobilu, že jiný telefon než můj bude mít přístup k mému bankovnímu účtu. Toto mě zarazilo, a tak jsem informoval kupujícího, že nebudu žádné potvrzení posílat. Přitom ještě doléhal, že je to běžná věc. Ráno jsem se rozhodl ověřit celou transakci a zavolat na DPD.

V  rozhovoru s pracovnicí DPD jsem obdržel potvrzení, že jsem byl cílem podvodného pokusu. Paní mi sdělila, že DPD nepracuje s penězi přímo a byla si vědoma této podvodné taktiky. Přiznávám, že odkaz, který mi byl zaslán, od toho kupujícího, byl velmi podobný oficiálnímu. Měl jsem však štěstí, že jsem byl dost opatrný.

Sdílím tuto zkušenost spíše zde na mém blogu než na sociálních sítích, abych nekompromitoval jméno společnosti DPD. Ta skvěle funguje, ale bojuje s rostoucím počtem podvodů.

Takže, pokud se někdy dostanete do podobné situace, doporučuji si pečlivě ověřit transakci a raději nechat poslat peníze přímo na váš vlastní účet. Doufám, že tato zkušenost může někomu ušetřit stres a nepříjemnosti.

Přeji vám mnoho bezpečných a úspěšných obchodů!